streda 12. januára 2011

Starostlivosť o pleť s prírodnou BIO kozmetikou Saloos

Rada by som spomenula zopár vecí, ktoré sú dôležité pri starostlivosti o pleť. Už som to spomínala na inom blogu, takže by som sa nerada opakovala, ale ak by ste si to radi osviežili, tak tu nájdete spomínaný článok.
V tomto článku by som chcela nadviazať na túto tému, ale špeciálne zameranú na prírodnú BIO kozmetiku Saloos.

  1. Prvým dôležitým krokom je pleť starostlivo očistiť. Voda na to zvyčajne nestačí, hlavne ak je pleť nalíčená. Na čistenie nám zvyčajne slúži čistiaci gél alebo čistiaca pena. V tomto prípade však spomeniem hydrofilný odličovací olej. Funguje to podobným spôsobom ako čistenie predtým spomínanými prípravkami (gél, pena). Vezmeme kozmetický tampón, trochu ho navlhčíme vodou a pridáme pár kvapiek hydrofilného oleja. Pleť starostlivo krúživými pohybmi očistíme. Tu sa dostávam k tomu, že sa niektoré z vás určite pozastavili nad tým, prečo použijeme práve olej. Je to z toho dôvodu, že na pleti sa usadzujú dva druhy nečistôt: jedny sú rozpustné vo vode a druhá skupina sú nečistoty rozpustné v tuku. A práve nečistoty rozpustné v tuku sa olejom dajú krásne odstrániť a olej navyše pleť vyživí a zjemní. Viac informácií o olejoch a o tom, ktorý je pre akú pleť vhodný, získate tu.

  1. Ďalším dôležitým prvkom čistenia pleti je použitie pleťovej vody, ktorá odstraňuje nečistoty rozpustné vo vode. BIO kozmetika Saloos má v ponuke kvetinové pleťové vody, ktoré sú takisto rozdelené podľa toho, pre aký typ pleti sú vhodné. Prehľad jednotlivých  kvetinových pleťových vôd a ich cien nájdete tu.

  1. Posledným dôležitým krokom je hydratácia pleti a na to slúžia krémy. V kozmetike Saloos ich však nahrádzajú regeneračné pleťové oleje. Rozdiel je len v tom, že oleje majú dlhšiu trvanlivosť. Je to najmä preto, že kým krémom mnohé ženy zbytočne plytvajú, pri použití oleja stačí na tvár naniesť naozaj len pár kvapiek oleja, pričom účinok je zrovnateľný, ak nie ešte lepší. Viac čítajte tu. 

Tento postup starostlivosti o pleť by sa mal používať 2x denne a to ráno a večer a to i vtedy, ak pleť nie je nalíčená, pretože nečistoty sa na pleti usadzujú neustále (nielen počas dňa, ale i počas spánku).

POZNÁMKA: Mnohé mladé kočky si nečistia pleť uvedeným postupom. Najčastejšie vynechávajú najdôležitejší krok a to krok číslo 1. Tu by som len chcela spomenúť, prečo je toto tá najväčšia chyba v starostlivosti o pleť a prečo. Ako som už v 1. kroku spomenula, mnohé nečistoty rozpustné v tukoch, sa vodou odstrániť nedajú, takže ak sa prvý krok vynechá, v pleti naďalej zostanú nečistoty rozpustné v tukoch a tým nedovolia pleti dýchať. Názorným príkladom je mastná panvica. Ak takú panvicu umyjeme len vodou, panvica zostane aj naďalej mastná a špinavá. Na to, aby sme panvicu dokonale umyli, ju potrebujeme umyť jarou (alebo iným odmasťovacím prostriedkom) a opláchnuť vodou. Takto to funguje aj s pleťou. Ak nepoužijeme čistenie pomocou hydrofilného odlčivacieho oleja (prípadne gélu, alebo peny), pleť zostane „špinavá“. Následné nanesenie pleťovej vody na takto „očistenú pleť“ síce prinesie pleti osvieženie, ale nevyčistí ju. Odstráni len nečistoty rozpustné vo vode, kým nečistoty rozpustné v tukoch v nej naďalej zostávajú!